Jirkův příběh

Jirka

Bývalý ligový fotbalista Chebu a Viktorie Plzeň, později opora 1. FC Plzeň, Doubravky, Domažlic a Vejprnic se v polovině dubna definitivně dozvěděl krutou diagnózu: amyotrofická laterální skleróza (ALS). Nemoc, která předtím postihla například další plzeňské sportovce, fotbalistu Mariána Čišovského či házenkáře Zdeňka Hejduka.

Jirka je ale sportovec a ti se vzdávají neradi. Smiřuje se s tím, že tenhle zápas zřejmě nevyhraje, což se ve sportu také stává. Ručník do ringu ale nehodí bez boje. Pojď Jirkovi ukázat, že nemusí bojovat sám. Že má kolem sebe dobré duše, které ho podpoří, když se bude znovu zvedat do nerovného souboje.

Při registraci nech Jirkovi vzkaz, proč mu chceš pomoci.

Tenhle běh je nejen o tom pomoci vybrat finanční částku, která Jirkovi dovolí důstojný boj s nemocí. Je to hlavně o podpoře, o podané ruce, o laskavém slově, povzbuzení, nebo jen tichém sdílení. Je to o krátké myšlence během běhu či chůzi věnované někomu, kdo si to zaslouží.

Výtěžek ze startovného pomůže Jirkovi uhradit náklady na fyzioterapii, pořízení pomůcek pro zhoršený pohyb, na polohovací lůžko.


Přehraj si vzkaz od Jirky a vzkazy PRO Jirku:


Zaregistruj se na běh https://www.myteporazime.cz/zavody/budu-bojovat-ze-vsech-sil/ a pomoz tak Jirkovi sbíráním kilometrů v tvojí oblíbené disciplíně.