Základní škola Kounov vyběhla pro Světlušku

Letošní Den dětí byl trochu netradiční, stejně jako celý uplynulý rok. Mnozí z nás jistě v posledním roce potřebovali něčí pomoc nebo ji oni sami jiným poskytli. Ve stejném duchu se nesl i 1. červen na naší škole.

Já sama velmi ráda běhám a zapojila jsem se do několika projektů. Na základě mé účasti a příspěvku, jsem tak mohla pomáhat lidem, kteří to potřebují. Právě proto mi přislo jako geniální myšlenka celé to znásobit a zapojit do projektu i své žáky. Po dobu příprav projektu jsem spolupracovala s organizacemi Rozběháme Česko a My tě porazíme, kde mi velmi ochotně vyšly vstříct paní Zdena s paní Kateřinou. Děkuji jim, že registrace dětí tak proběhla bez problémů a jménem naší školy jsme mohli přispět nadaci Světluška, která pomáhá nevidomým dětem. Velmi mile mě překvapil přístup žáků, kteří se o běh zajímali a troufám si tvrdit, že mnohé z nich nadchla myšlenka takové pomoci.

1.6. jsme vyběhli se startovními čísly od naší školy směrem ke Kounovským řadám. Po celou dobu závodu mi byla oporou kolegyně Anna Jochová, které děkuji za pomoc a zapojení se do výzvy. Ráda bych také poděkovala panu kolegovi Tomášovi Klatovskému, který zajistil občerstvení na konci trasy. Žáci zde měli připravené pití a buřty na opečení. Samozřejmě to největší poděkování patří všem žákům, kteří se postavili na startovní čáru a vyběhali tak příspěvek pro nadaci Světluška. Navíc jsme strávili příjemné odpoledne na čerstvém vzduchu v kounovských lesích. I pomáhání může být zábava, a proto pokud vás zaujal tento nápad, neváhejte se registrovat na Rozběháme Česko a pomozte tak svým pohybem dobré věci.

Autor: Bc. Lucie Fialová - www.zskounov.cz

občerstveníobčerstvení