FRISCO a RTĚNKA - Vítězný tým v pomoci pro České Švýcarsko

Vítězný tým v pomoci pro České Švýcarsko - zajímavý název, zajímavý příběh

Vyzpovídali jsme Ivču M., která říká : "Celý život jsem běhání nesnášela, A to doslova. Běhat jsem začala loni, když mi zemřel otec na Covid-19 a s těžkým stupněm stařecké
demence. Tenkrát jsem se poprvé zapojila do Virtuálního 4-dílného běhu proti demenci právě na počest táty. Od té doby těch virtuálních běhů bylo minimálně 35 a spousta z nich právě pod Vaší záštitou Rozběháme Česko a #myteporazime.

Máte mou velkou úctu za to, co děláte a děkuji Vám za to. Jsem členkou jedné běžecké facebookové skupiny, která vznikla v lednu tohoto roku a má něco přes 1700 členů.

V rámci této supiny pořádáme různé výzvy, a to nejen běžecké. Vzájemně si posíláme např. pohledy. Začalo to na Velikonoce, teď už i k narozeninám, nebo prostě jen tak, udělat někomu radost. Třeba někomu, koho vlastně vůbec neznáte.

Prostě ta myšlenka je skvělá - dělat radost, motivovat, podpořit. Navštěvujeme se vzájemně, pořádáme přátelská setkání,různé akce, společné výstupy, třeba na východ slunce na Sněžce, společné běhy i závody, spousta lidí ze zvedla z gauče a vystoupila ze své komfortní zóny.

Ve skupině panuje absolutní vzájemná podpora, a to nejen v běhání. Máme za sebou několik charitativních akcí. Prostě ta skupina žije a já mám pocit, že jsem součástí jedné velké rodiny. Což není fráze, nikde jinde se mi nedostalo takové podpory a pochopení, jako právě tady, neboť v mé rodině nikdo mou zálibu nepodporuje, ba naopak.

A jak nás napadl název týmu na pomoc Českému Švýcarsku
FRISCO a RTĚNKA?

Jednoduše momentální nápad pár členek skupiny :-) Máme ve právě skupině rtěnkovou výzvu, protože proč by běžkyně nemohla být krásná i při běhu a jakékoliv aktivitě? Každá z nás je prostě krásná. A Frisco? No přeci skvělé pití a na dálku si občas Friscem připijeme.

A protože všichni rádi pomáháme a děláme věci srdíčkem, zaběhnuté kilometry všichni z týmu věnujeme na pomoc Českému Švýcarsku.

Trochu delší příběh, ale o to více psaný od srdíčka. Díky Ivana M."


zdroj: Freepik, Lookstudio