JAK NA VIRTUÁLNÍ ZÁVOD?

Jak bude probíhat virtuální závod? Jak mají vypadat zasílané výsledky? Jak správně vybrat trasu a jak/čím změřit výsledek? Krok po kroku tě nyní provedeme virtuálním závodem od registace až po síň slávy.

REGISTRACE

Je to úplně jednoduché, pokud jsi to ještě neudělal, zaregistruj se na www.myteporazime.cz
Upozorňujeme, že registrace Juniora je dle pravidel závodu se souhlasem zákonného zástupce. Hranici minimálního věku pro zdolání závodu necháme na rodičích. .

POTVRZENÍ REGISTRACE

Do schránky ti přijde mailík s potvrzením registrace a startovním "balíčkem", kde najdeš i informace k platbě startovného.

VÝBĚR TRASY

Při registraci sis zvolil délku svého závodu. Jednoduše běž do lesa/parku, zapni hodinky/aplikaci a zdolej danou vzdálenost! Můžeš běžet, jít, utíkat indiánským během. Trasu blíže specifikujeme v PRAVIDLECH ZÁVODU. Pravidla si pečlivě přečti.

POVRCH TRASY

Povrch trasy pro běh/chůzi je libovolný,vyhýbej se městským oblastem, chodníkům a frekventovaným silnicím. Pro canicross/dogtrekking/jízdu na koni jsme stanovili minimálně 90% trail s ohledem na psí a koňské nožky!

PŘEVÝŠENÍ

Převýšení je libovolné, avšak snaž se neběžet více zkopce nežli dokopce! To by nebylo fér :-) Jednoduchá kontrola než vyběhneš? Nadmořská výška startu by měla být menší nebo rovná nadmořské výšce cíle tvého běhu. Vše lze najít na mapách před vyběhnutím.

PLÁNOVAT TRASU NEMUSÍŠ!

Stačí jet do lesa / na kraj města a prostě vyběhnout. Běž, dokud hodinky / appka v telefonu nezahlásí tvoji cílovou vzdálenost! V tu chvíli aktivitu vypni a ulož. Jen se snaž vybíhat z níže položeného místa nežli skončíš, aby ti tvůj závod nevyšel více zkopce nežli dokopce :-)

DOVOJICE

Nemusíte běžet společně! Jeden může běžet v pátek v Plzni, druhý v sobotu v Praze. Je ale potřeba po doběhu, aby každý z vás nahrál výsledky pod SVÝM STARTOVNÍM ČÍSLEM a teprve potom se oba objevíte ve výsledcích i s výsledným součtem časů.

JAK A ČÍM MĚŘIT? 

Trasu máš naplánovanou (no a nebo taky ne), ale jdeme na to! Závod je tu, rozhýbat, zahřát, rozcvičit, nádech výdech, nastartovat hodinky nebo appku v telefonu, 3,2,1 a GO! Nasaď vrtuli a utíkej jako při závodě :-)

Pro spravednivé zhodnocení závodu budeme potřebovat, abys použil nástroj který:
  •  ukazuje čas (zajímá nás uplynulý čas, ne čistý čas pohybu, proto během aktivity aplikaci nepauzuj!)
  •  ukazuje vzdálenost
  •  měří ideálně podle GPS,  krokoměry nedoporučujeme z důvodu velké nepřesnosti
  •  u prvních 3 umístěných vyžadujeme dodání naklesaných/nastoupaných metrů a mapu trasy
Naše tipy: Sportovní hodinky ( Garmin, TomTom, Suunto...), aplikace do chytrého telefonu - Sports Tracker, Samung Health, 
Pokud použiješ jiný nástroj pro meření, přesvěč se, že ve výstupech z aktivity udává všechny hodnoty, které potřebujeme.

Aplikaci Sports Tracker nainstaluješ během krátké chviličky do svého telefonu, je zdarma a přihlásit se můžeš i přes Facebook.

Pozor na fitnes náramky, vetšinou měří hodně nepřesně, neměří dle GPS a často neudávají ve výstupech dostatek hodnot. měří podle podle počtu kroků (krokoměry nezakazujeme, ale jsou VELMI NEPŘESNÉ!) Proto pokud chceš skutečně hrát fér, nedoporučujeme je.

JAK POSLAT VÝSLEDKY?

Výsledky nám pošle každý sám za sebe (i pokud běžíš v týmu) VYPLNĚNÍM FORMULÁŘE NAHRAJ VÝSLEDKY nebo ODKAZU V E-MAILU, který ti přišel po registraci
Do půlnoci poslední den akce! v PŘÍPADĚ TÝMŮ se tým ve výsledcích zobrazí teprve poté, co každý běžec z týmu nahraje svůj výsledek.

Ve formuláři budeš vyplňovat: své startovní číslo, které najdeš v emailu, který ti přišel jako potvrzení tvé registrace i v SEZNAMU PŘIHLÁŠENÝCH NA WEBU. vyplníš svůj výsledný čas a nahraješ screen svého běhu pro kontrolu. Ve screenu bychom měli vidět především celkový čas tvého běhu a uběhnutou vzdálenost, nejlépe i nastoupané a naklesané metry.

TÝMOVÁ VÝZVA

Pokud zadáš při přihlášení název jakéhokoli týmu, získáváš za své umístění body a ty se pak sčítají do týmového skore! Tak který tým vyhraje?

VÝSLEDKY

Výsledky najdeš na našem webu www.myteporazime.cz, budou aktualizovány každých 10 - 30 minut již od spuštění závodu, tedy během akce budou pouze průběžné. Relevantnost výsledků budeme kontrolovat po ukončení závodu a výsledky budou finální až po vyhlášení výsledků.


Pokud by se náhodou stalo, že budeš mít jakékoli problémy, neváhej nás kontaktovat na zc.oksecemahebzor@ofni