BĚHY PROTI DEMENCI - BĚHEJ A SPI


Rozběháme Česko na podporu lidí, kteří se potýkají s Alzheimerovou nemoc

Vážení přátelé a příznivci, naše organizace Dementia vás zve na virtuální Běh proti demenci. Hlavní činností neziskové organizace Dementia I.O.V., z.ú. je poskytování odborného poradenství těm, kteří pečují o své blízké trpící Alzheimerovou nemocí nebo jinou formou demence.

Letos jsme připravili sérii 3 virtuálních běhů, kterých se může zúčastnit úplně každý. A nyní máš možnost registrovat se do prvního z nich.

1. DÍL SERIÁLU: BĚH PROTI DEMENCI: „Běhej a spi“
Zdolat kilometry můžeš kdykoliv a kdekoliv od 4. do 10.7. Registrace do 10.7. 23:59. Nahrání výsledků do 10.7. 23:59


Vyber si svou trasu podle délky a to 1, 3, 5km. Kategorie: běžec, chodec, canicrossař, junior a týmSvým během podporuješ organizaci DEMENTIA, podporující lidi s demencí a jejich rodinám. Při registraci se můžeš rozhodnout, zda svůj příspěvek ještě zvýšíš


Základní startovné 200 Kč zahrnuje medaili, diplom, startovní číslo, které ti přijde na e-mail, příspěvek na podporu lidí, trpící Alzheimerovo nemocí

Medaile ti přijde do 21 pracovních dnů od konce běhu.Pohyb si jednoduše změř jakoukoliv aplikací nebo hodinkami a do 10.7. 23:59 nahraj výsledek. V pondělí 11.7. se těš na vyhlášení výsledků

PROČ SE ZAPOJIT DO BĚHŮ PROTI DEMENCI?

Celý seriál BĚHŮ PROTI DEMENCI nese jednotné heslo: „Běžím, protože můžu“

Toto heslo nás vede nejen k vděčnosti za to, že se můžeme pohybovat a někteří dokonce i sportovat, ale také nám má připomínat všechny staré a nemocné, kteří už zažívat radost z pohybu či běhu nemohou.

Smysl celého třídílného seriálu běhů proti demenci není jen charitativní, ale také osvětový. Naším cílem je, aby se ve společnosti šířilo povědomí o Alzheimerově nemoci, ale i o tom, jak jí předcházet. Tématem letošního seriálu běhů proto budou možnosti prevence Alzheimerovy nemoci. Jednou z nich je už samotný běh, protože fyzická aktivita snižuje riziko vzniku či rozvoje demence. Každý z běhů, které se letos uskuteční (celkem tři), bude tematicky zaměřený na jednu z dalších možností prevence.

Heslo prvního běhu zní: “Běhej a spi!” Právě dostatek kvalitního spánku je totiž jedním ze způsobů, jak snížit riziko rozvoje demence. A věřte, že po sportovním výkonu usnete “jako dřevo” :)

Výtěžek ze startovného vždy putuje na podporu aktivit organizace Dementia, která pomáhá lidem trpícím Alzheimerovou nemocí a jejich pečujícím.

Partnerem letošních Běhů proti demenci je herec a storyteller Justin Svoboda. Ke každému běhu namluví originální tematický příběh, který si registrovaní běžci budou moci stáhnout k poslechu při běhu nebo třeba jen tak pro radost.

#bezimprotozemuzu

DOBĚHNI SI PRO 3 DÍLNOU MEDAILI

Za každý z virtuálních běhů, které proběhnou v tomto roce, dostaneš jednu postavičku běžce dle tvého výběru. Pokud s námi zaběhneš všechny 3 díly Běhu proti demenci, můžeš si sestavit běžeckou skupinku podle sebe.

      STARTOVNÉ ZAHRNUJE

  • Originální medaili, elektronické startovní číslo a diplom 
  • Z každého startovného putuje příspěvek pro organizaci DEMENTIA I.O.V., z.ú.
  • Náklady na distribuci medailí, výrobu a přípravu
  • Podporu činnosti a myšlenky Rozběháme Česko, z.ú. 

    POŘADATEL


    TECHNICKÉ ZAJIŠTĚNÍ


    PARTNEŘI