Letní výzva pro Světlušku

Ve dne v noci běhám pro Světlušku

Pro chybějící radost z pohybu, pro pevné zdraví, pro malý okamžik volnosti, či tolik potřebné spojení s přírodou. Věříme, že letos je více než kdy dříve důležité běhat pro sebe, ale přidáme vám ještě jeden významný důvod navíc. Běhat pro dobrou věc. Vychutnejte si letní výběhy zalité slunečními paprsky ve vlastním tempu, vlastním čase, sami, s rodinou či kamarády, a pomozte nám tak svítit nevidomým a slabozrakým. Společně poběžíme, abychom podpořili mladé lidi s těžkým zrakovým postižením při studiu a v jejich sportovních a volnočasových aktivitách.

A pozor, letos se s námi libovolným pohybem mohou provětrat i nejmenší! Pokud jste sportovní tým, letní nebo příměstský tábor a chcete si konečně užít kolektivní volnočasové radovánky a pořádně se rozhýbat z covidového spánku, přidejte se a sbírejte kilometry s námi. Ať už během, jízdou na kole, na skejtu, na koloběžce, skákáním, zkrátka vším, co vás bude nejvíc těšit. Každý získaný kilometr se počítá, ale čím více, tím lépe. Letos totiž chceme trhnout rekord v naběhaných kilometrech. Hecnete se a naběháte s námi ve dne v noci 500 000 kilometrů?
Nasbírej co nejvíce kilometrů od 15.7. do 15.8. 2021. Registrace poběží do 15.8. 15:00. Vytyč si svůj osobní cíl a hýbej se v létě pro Světlušku.


Kategorie: běh, chůze, canicross nebo jízda na čemkoliv. Týmová výzva pro libovolné dětské skupiny – Tým, který nasbírá kilometrů nejvíce (minimálně však 10 000 km), si může sám vybrat, který světluščí projekt podpoří částkou 10 tisíc korun ze sbírky Světluška.


Svými kilometry podpoříš (nejen) mladé lidi s těžkým zrakovým postižením při studiu a v jejich sportovních a volnočasových aktivitách prostřednictvím sbírky Světluška, která nevidomým a slabozrakým svítí už 18 let.
Startovné 200 Kč pro dospělé a 150 Kč pro děti zahrnuje: papírovou medaili, diplom, startovní číslo, které přijde na e-mail, hru o ceny, slevy od partnerů a charitativní příspěvek.

Medaile, případně další věci, ti přijdou poštou do 30.8., 10 pracovních dnů po skončení běhu. Zasíláme po České republice a na Slovensko.


Pohyb si jednoduše změř jakoukoliv aplikací nebo hodinkami a do 15.8. 23:59 nahrávej výsledky. V pondělí 16.8. se těš na odhalení výtěžku na facebooku #myteporazime

Kdo je Světluška a kde se promítne vaše sportovní nadšení?

Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým. Už od roku 2003 se snažíme dělat radost hned dvakrát, a to jak nepřetržitou finanční pomocí zrakově postiženým, tak pořádáním osvětových a zážitkových aktivit pro všechny dárce. Shromážděné finanční prostředky do sbírky Světluška rozdělujeme celoročně nevidomým a slabozrakým bez ohledu na věk. Už devatenáct let pomáháme budovat systém kvalitní péče o zrakově postižené skrze organizace, které díky nadační podpoře mohou realizovat své projekty zaměřené například na vzdělávání, vytváření pracovních míst, vývoj nových technologií nebo průvodcovské a asistenční služby.

Příběhy těch, kterým díky vám a tisícům dalších dárců pomáháme

Peníze dárců putují lidem, kteří se, stejně jako vy, radují z nejrůznějších všedních aktivit. Například Josefovi jsme mohli díky finančním příspěvkům pomoci s pořízením tandemového kola, na kterém jezdí se svou vidící manželkou. Prakticky nevidomý pan Václav se naopak svému oblíbenému sportu, indoor veslování, věnuje na profesionální úrovni. Přispěli jsme proto na koupi sportovního vybavení a na náklady spojené s účastí na významných závodech, na posledním z nich dokonce vyvesloval rovnou zlatou medaili. Zrakově postižená Pavlína složila úspěšně státní závěrečné zkoušky, a tím dokončila bakalářské studium se zaměřením na cizí jazyky na Ostravské univerzitě. Potřebné pomůcky, jako například cizojazyčné knih a skripta, pořídila Pavlína opět jen díky podpoře světluščích dárců. Kromě jednotlivců podporujeme také organizace, které nejen se zrakově postiženými lidmi pracují. Takovou organizací je například Tyfloturistický oddíl, z.s. Ten pro nevidomé a slabozraké děti připravuje volnočasové akce od letních táborů, lyžařských pobytů, přes vodácké kurzy a výlety a umožňuje tak hendikepovaným dětem vyzkoušet si veškerou volnočasovou zábavu jako děti vidící.


Noste Světlušku vždy při sobě

Spolu s registrací na běh můžete také zakoupit následující sbírkové předměty a ještě o trochu více podpořit Světlušku:

Button - Každá (dvaceti)koruna se počítá. I koupí nejskromnější světluščí drobnosti pootočíte kolečkem v soukolí. Za pouhých devět prodaných buttonů se totiž může vybraná podpořená organizace věnovat hodině školení práce s kompenzační pomůckou.

Náramek s fluorescenčním zdobením
- Víte, že za dva prodané náramky se může námi podpořená organizace věnovat hodině školení práce s kompenzační pomůckou a šest prodaných náramků už vydá za jednu hodinu zrakové terapie?

STARTOVNÉ ZAHRNUJE

 • Elektronické startovní číslo a diplom
 • Originální papírovou medaili
 • Charitativní příspěvek
 • Drobnou pozornost v podobě slevového kuponu jednoho z partnerů
 • Náklady na poštovné, výrobu a přípravu papírové medaile, realizaci závodu

       POŘADATELÉ   PARTNEŘI
               

    MEDIÁLNÍ PARTNEŘI