Spolu v pohybu s Monetou – zimní výzva

Do této výzvy Spolu v pohybu s Monetou se můžete připojit po zaplacení startovného 200 Kč (nebo výše, výtěžek z projektu jde na dobročinné účely). Po registraci obdržíte kod, díky kterému budete mít v roce 2023 všechny další výzvy Moneta zdarma. Cílem je najít motivaci k pohybu, například při soutěžení mezi jednotlivými týmy v rámci Monety.
Na začátku registrace si stanovíte svou osobní výzvu = počet kilometrů, který se budete snažit dosáhnout. Cílem je přes Vánoce a první lednové týdny nezůstat sedět doma, ale věnovat se sportu, ať už samostatně, s rodinou či přáteli. Každá vaše aktivita se počítá do osobního i společného výsledku vašeho týmu.
Vytvoříte si osobní profil a následně můžete zaznamenávat své každodenní pohybové aktivity (sjezdové či běžecké lyžování, chůze se psem a podobně). Vznikne tak váš osobní deník aktivit, který je sdílený s ostatními uživateli.
Ceny budou jako vždy hodnotné z kolekce MONETA a předáme je při vyhlášení výsledků.

Spolu v pohybu s Monetou – zimní výzva je projekt určený speciálně pro všechny zaměstnance Monety. Jeho cílem je motivovat naše kolegy ke sportu i v období vánočních svátků a prvních lednových týdnů. Výtěžek z projektu jde na podporu naší partnerské organizace Cesta za snem a jejich patrona Petra Dvořáčka.

Kdo je Petr Dvořáček?

Petr Dvořáček je člen týmu Cesty za snem. Petr trpí vrozeným onemocněním CMT, kvůli kterému mu postupně ubývá svalová hmota. To způsobuje zhoršení funkce dolních, ale i horních končetin. Petr se ovšem svému zdravotnímu stavu nepoddává a snaží se svou fyzickou kondici udržet v co nejlepším stavu a projevy nemoci tím zpomalovat. Žije velmi aktivním životem. Závodně plave, jezdí na handbiku, má 2 zaměstnání a neustále šíří pozitivní energii. Rádi bychom Petra podpořili při pořízení speciálních ortéz, které mu pomohou v udržení zdravotní kondice, a proto se pro rok 2023 stane naším patronem. Tyto ortézy mu pomohou nadále aktivně procvičovat svalovou soustavu, ale zároveň uleví od přílišné zátěže, která by jeho pohybový aparát zbytečně namáhala. Svým zapojením do Spolu v pohybu pomůžete i Vy Petrovi žít aktivní život i v budoucnu.

Nemáte žádnou aplikaci na sledování pohybu nebo ji ani nechcete používat? Nevadí, mysleli jsme i na vás a máme řešení v podobě osobní výzvy, kam si výsledky své aktivity můžete zapisovat na základě kvalifikovaného odhadu. Nezměřené výsledky se nezapočítávají do týmové výzvy!

V rámci oddělení, regionu nebo pobočky si udělejte společný tým a přidejte se k ostatním.

Můžete jet na hory, vyběhnout ráno se psem do parku, do práce jet na kole. Každý pohyb se počítá!

Měřte a zapisujte si své každodenní aktivity a sledujte, jak si Váš tým vede. Tím si můžete vytvořit zdravý návyk a závislost na pohybu. Můžete také sledovat ostatní a nechat se inspirovat.

Začátky mohou být těžké. Ale stačí se rozhodnout. Pak už to půjde samo! Výsledky uvidíte i pocítíte na vlastním těle i psychické a fyzické kondici.

STARTOVNÉ ZAHRNUJE:

  • charitativní příspěvek pro organizaci Cesta za snem, která v roce 2023 podporuje Petra Dvořáčka
  • elektronické startovní číslo, sportovní deník a diplom
  • podporu činnosti a myšlenky Rozběháme Česko, z.ú.

POŘADATEL
logo Cesta za snem

TECHNICKÉ ZAJIŠTĚNÍ

PARTNEŘI