Virtuální běh OSVOBOZENÍ

Běžecké oslavy Osvobození 


Přenesme se do Československa roku 1945 a vzdejme hold zásluhám osvoboditelům. Dali jsme si za cíl zdolat společnými silami symbolických 127 876 km, ty se rovnají tehdejší rozloze území, které osvobodili naši vlastenci spolu se spojenci. Kolika kilometry dokážeš Ty přispět během 5 dnů? Vytyč si svůj cíl - díky možnosti rozložit běh do více dnů nebo posčítat kilometry za tým, se nabízí dosáhnout vzdáleností, které se zapsaly do historie osvobozovacích operací. Několik tipů nabízíme níže - zdolej třeba s přáteli symbolickou cestu z Normandie do Plzně. Svým pohybem navíc pomáháš lidem, kteří zasvětili život službě vlasti a společnosti.
Naběhej co nejvíce kilometrů od 5.5. do 9.5. 2021. Nahrát můžeš libovolný počet aktivit. Zvyš svou motivaci vytyčením svého osobního cíle.


Můžeš běhat, chodit, canicrossit nebo jít dogtrekking. Naverbuj tým nebo bojuj jako jednotlivec. Stačí vybrat kategorii při registraci, která běží do 9.5. 15:00.


Svými kilometry podpoříš Spolek Vlčí Máky nebo Vojenskú podpornú nadácii. Zvýšit příspěvek navíc můžeš ve druhém kroku registrace.


Startovné 100 Kč zahrnuje medaili, startovní balíček, diplom, hru o ceny, startovní číslo, které ti přijde na e-mail, a charitativní příspěvek


Medaile, případně další věci, ti přijdou poštou do 24.5. Zasíláme po České republice a na Slovensko.


Pohyb si jednoduše změř jakoukoliv aplikací nebo hodinkami a do 9.5. 23:59 nahrávej výsledky. V pondělí 10.5. se těš na odhalení výtěžku na facebooku #myteporazime Rozbeháme Slovensko

K letošnímu Běhu osvobození se pojí i výzva. Pošli nám fotku, jak sis užil svůj běh na zc.oksecemahebzor@ofni Nezapomeň také sdílet na sociálních sítích s hashtagem #myteporazime, ať zaplavíme internet pozitvní energií. Trasu naplánuj třeba přes vojenské památníky, pietní místa, a cestou vzdej hold padlým. O nejhezčí fotce budeme hlasovat na facebooku #myteporazime. Vítěz získá dárek � 

HRA O CENY

U nás nevyhrávají jen ti nejrychlejší, ale šanci má každý. Na co se můžeš těšit? Limitovanou edici běžecké čelenky a trička Rozběháme Česko a Rozbeháme Slovensko, unikátní kovovou medaile k běhu osvobození, hrníček a běžecké tričko #myteporazime, voucher na nákup běžeckých bot. To vše a mnoho dalšího tě čeká ve slosování startovních čísel, které proběhne 10. 5. na facebooku #myteporazime.

VYTYČ SI CÍL A ZDOLEJ TŘEBA CESTU Z NORMANDIE DO PLZNĚ 

Vyzýváme Českou a Slovenskou Republiku, pojďme v součtu zdolat symbolických 127 876 km, ty se rovnají tehdejší rozloze území, které vlastenci a spojenci osvobodili. Vytyčit cíl si můžeš i ty sám v osobní nebo týmové výzvě a dosáhnout vzdáleností, které se zapsaly do historie osvobozovacích operací :
 • 100 km - přesun výsadkářů – při operaci Tungsten byli chybou navigátora čs. výsadkáři shozeni na protektorátním území u Libenic nedaleko Kutné Hory, namísto u Vortové u Hlinska. Museli tak pěšky, na nepřátelském území a za třeskutých mrazů, absolvovat zhruba 100 km.
 • 386 km demarkační linie – délka hranice přetínající západní Čechy, kam až směla postoupit americká armáda, kam proti ní Rudá armáda. Obvykle se uvádí v délce 240 mil.

 • 772 km cesta hrdinů Slovenského národního povstání – jako červená turistická trasa překonávající Slovensko od Dukelského průsmyku po Děvín dnes upomíná na obětavé nasazení 60 tisíc mužů 1. čs. armády na Slovensku a 18 tisíc partyzánů od srpna do října 1944.

 • 1100 km z Normandie do Plzně – tolik činí přibližná vzdušná vzdálenost, kterou urazily americké jednotky od vylodění na normandských plážích 6. června 1944 do 6. května 1945, kdy osvobodili západočeskou metropoli.

VYBER SI, KOHO SVÝM POHYBEM PODPOŘÍŠ

Spolek Vlčí Máky (CZ)

Po úspěšném výsledku z minulého roku, kdy výtěžek pomohl 2 vojákům při rehabilitaci, se tento rok zrodil tým, který bude pomáhat dalším potřebným vojákům. Výtěžek z letošní sbírky rozdělíme mezi větší skupinu potřebných, sic po menších částkách – na dopravu, rehabilitace, kompenzační pomůcky a právní služby. Nebudeme tak letos lákat na konkrétní silný příběh, sice to marketingoví specialisté doporučují, ale Spolek Vlčí Máky funguje už 8 let na tom, že z klientů nedělá za každou cenu maskoty.

Vojenska podporná nadácia (SK)

Prostredníctvom Vojenskej podpornej nadácie, ktorá pomáha vojakom už desaťročie (viac www.vojenskanadacia.sk), bude výťažok určený v prospech účastníkov boja za národné oslobodenie, novodobým vojnovým veteránom a na s nimi súvisiace ciele Vojenskej podpornej nadácie.

     STARTOVNÉ ZAHRNUJE

 • Elektronické startovní číslo a diplom
 • Originální medaili a hru o ceny
 • Z každého startovného putuje příspěvek na Spolek Vlčích Máků a Vojenské podporné nadácie
 • Startovní balíček se slevovým voucherem na nákup sportovních potřeb
 • Náklady na poštovné, výrobu a přípravu medailí, realizaci závodu
 • 3 závodníky s nejvíce naběhanými kilometry ve své kategorii odměníme madailí navíc za umístění.

       POŘADATELÉ 

     

       BĚŽÍME PRO

        
  PARTNEŘI