VIRTUÁLNÍ BĚH PRO NORMÁLNĚ POSTIŽENÉ 2022

Sbírej během kilometry kdykoli a kdekoli a rozběhej Česko pro Portus Praha.

“Bylo to ale nejhezčí vyčerpání, které jsem kdy cítil” řekl Emil Zátopek chvíli po vítězství. U dobrého pocitu z běžeckého výkonu to u běhu pro Portus Praha nekončí. Radost z běhu bude znásobena o pocit dobrého skutku. Zapojením se do virtuálního běhu totiž přispějete finanční částkou a výtěžek půjde na aktivity terénní služby Podpora samostatného bydlení, jedné ze sociálních služeb Portusu Praha. Zapojení se do běhu je velice snadné a nevyžaduje žádné větší přípravy. Registrujete so online, pak nasadíte kecky, vyběhnete. Běh si budete trasovat pomocí oblíbené aplikace a podělíte se o screenshot. Zní to skvěle, ne? Zaběhej si kdykoliv a kdekoliv a rozběhej Česko pro Portus Praha! 
Vítěz z každé kategorie od nás navíc získává:
-  2 volné vstupenky na benefiční festival CIHLAFEST, který letos proběhne v sobotu 6.8. v areálu chráněného bydlení na Slapech. Těšit se můžete na představení Kaleidoscope od LaPutyka! https://www.akcecihla.cz/cihlafest. 
- Dárkový voucher na naše Dobroty s příběhem - vyberete si dle chuti nakládané sýry, utopence nebo kvašenou zeleninku na www.dobrotyspribehem.cz

Tak co, to stojí za to zvednout se z gauče a běžet pro Portus Praha, co říkáte :-)

Běžet můžeš kdekoliv od 1.4. do 30.4. 2022
Registrace do 30.4. 15:00
Nahraj svůj výsledek do 30.4. 23:59
Svým během podporuješ organizaci Portus Praha, z.ú., pomáhající lidem s mentálním znevýhodněním. Zvýšit příspěvek můžeš navíc při registraci.
Startovné min. 50 Kč zahrnuje diplom, příspěvek pro Portus Praha, z.ú. a startovní číslo, které ti přijde na e-mail. Za jedno startovné sbírej kilometry celý měsíc!

Zdolej co nejvíce kilometrů od 1. 4. do 30. 4. 2022. Výzva tě pravidelně zvedne z gauče, utuží tvé zdraví a nabije tě motivací! Nastav si svůj osobní cíl.
Kategorie: ZTP/P, běžec, chodec, dítě (0-5, 6-10, 11-15,16+), rodina, canicross, dogtrek a týmová výzva pro firmy/kluby/skupiny/třídy.
Tento běh nemá medaili. Namísto nákladů s výrobou a distribucí, putuje více peněz pro Portus Praha z.ú. Objednané věci přijdou 10 pracovních dnů po skončení závodu.
Pohyb si jednoduše změř jakoukoliv aplikací nebo hodinkami a do 30.4. 2022 23:59 nahraj výsledek. V pondělí 3.5. se těš na vyhlášení výsledků na FB Myteporazime.

ZDOLÁME SPOLEČNĚ CÍL 330 000 KČ?

Portus Praha je nezisková organizace, která vznikla v roce 2001. Od té doby vybudovala dva objekty chráněného bydlení s celoročním provozem pro 19 klientů. Provozuje Sociálně-terapeutickou dílnu Slapy a sociální podnik DOBROTY S PŘÍBĚHEM, vyhlášený skvěle naloženými sýry a utopenci. V současné době pomáhá klientům i pomocí terénní služby, která vrací lidi se speciálními potřebami do běžného života uprostřed majoritní společnosti. Našich cílových 330 000 pomůže rozšířit terénní službu a poskytnout nákladnější pomoc i lidem s autismem a potřebným klientům v krizové situaci.

  

  
 

 
NA CESTĚ ZA KVALITNÍM ŽIVOTEM SE SOCIÁLNÍ SLUŽBOU PODPORA SAMOSTATNÉHO BYDLENÍ

Terénní služba Podpora samostatného bydlení Portus Praha pomáhá lidem se zdravotním znevýhodněním žít běžným životem ve vlastním domově. Společným cílem asistentů i klientů služby je rozvíjet individuální schopnosti, dovednosti, znalosti i kompetence a tím posílit sebedůvěru lidí se speciálními potřebami pro normální život v přirozeném prostředí.

Sociální služba „podpora samostatného bydlení“ patří do kategorie terénních služeb, které pomáhají řešit situaci člověka v jeho přirozeném prostředí. Lidem se zdravotním znevýhodněním přichází asistent do jejich domovů pomáhat v těch situacích, v kterých pomoc potřebují. Nejčastěji jde o pomoc s hospodařením s penězi, pomoc rozpočítat příjem a tak zvaně držet kasu, o pomoc s nákupem, s vařením, s cestováním, s doprovody na úřady, pomoc v komunikaci s okolím, rodinou. Úlohou asistenta není tyto činnosti vykonávat za člověka, ale pomáhat mu v tom, aby si co nejvíce životních situací řešil sám. Člověk s mentálním znevýhodněním je často hendikepovaný už jen tím, že neměl možnost se setkávat s mnoha situacemi, které běžně ve svém životě potkáváme my. Neměl možnost si chodit obstarávat běžné nákupy, nikdy neměl vlastní bankovní účet, nikdy s úřednicí neřešil vyřízení příspěvku.

Takové je i poslání neziskové organizace Portus Praha z.ú, která mimo jiné poskytuje i tuto terénní službu. Podpora samostatného bydlení vznikla v roce 2017 a v současné době tuto službu využívá 14 klientů. „Zkušenosti naší organizace Portus Praha, z.ú. ukazují, že tato služba je vhodná i pro mnoho lidí, u kterých společnost moc nepředpokládala, že by mohli žít sami. V momentě, kdy se ale osamostatní, rázem se z nich stávají občané. Pro nás, coby poskytovatele sociální služby, je velkým zadostiučiněním pozorovat, jak naši klienti nabývají nové zkušenosti, jak se učí zvládat nové situace, jak se s čím dál větší jistotou pohybují ve společnosti, jak nabývají sebedůvěru“ popisuje vedoucí sociálních služeb Lucie Šišková.

Díky Výtěžek z běhu pomůže rozšíření služby pro více potřebných klientů a pomůže dofinancovat náklady na zvýšenou péči o klienty s autismem nebo v krizové situaci.

STARTOVNÉ ZAHRNUJE

  • elektronické startovní číslo a diplom
  • Z každého startovného putuje příspěvek projektu Portus Praha, z.ú.
  • podporu činnosti a myšlenky Rozběháme Česko, z.ú.

POŘADATEL


TECHNICKÉ ZAJIŠTĚNÍ

PARTNĚŘI