Virtuální běh pro Pohádkovou Zahradu

 Rozběháme Česko pro opuštěná a týraná zvířátka

       
Ať jsi chodec nebo běžec, pojď se provětrat s našimi zvířaty! Krásná procházka nebo lehký klus, pro zdraví každého jedině plus.


Pohádková Zahrada je místo, kde mají svůj domov týraná a opuštěná zvířátka zachráněná z nevyhovujících podmínek velkochovů, malochovů či jatek. Zároveň je to ale i komunitní místo, především pro děti, kteří pomocí edukativních programů poznávají život se zvířátky.  Aktuálně v zahradě žije 187 zvířátek.
Běhat můžeš kdekoliv od 6.12. do 13.12. 2020
Registrace do 11.12. 12:00
Nahrání výsledků do 13.12. 23:59


Trasy: 2, 5 a 10 km, děti 750m
Kategorie: běžec, canicrossař, chodec
a srdcař (100% pomáhá, bez medaile)


Svým během podporuješ projekt Pohádková zahrada
Zvýšit příspěvek můžeš navíc při registraci
Příspěvkem navíc přispíváš na oběd zvířátkům


Startovné 150 Kč zahrnuje medaili, startovní balíček, diplom, startovní číslo, které ti přijde na e-mail, příspěvek pro zvířátka a překvapení "v obálce"

Medaile, případně další věci ti přijdou poštou do
10 pracovních dnů po skončení závoduPohyb si jednoduše změř jakoukoliv aplikací
nebo hodinkami a do 13.12. 23:59 nahraj výsledek
V pondělí 14.12. se těš na vyhlášení
výsledků

        MEDAILE ANEB SESBÍREJ VŠECHNY ZVÍŘÁTKA

Každá trasa má svého zvířecího patrona, který žije v Pohádkové Zahradě. Podle trasy se můžeš těšit i na ojedinělou medaili. 2km poběžíš s Olivkou (prasetem). 5km budeš dobíhat Majdu (kozu). 10km si rozdáš s Bleskem o závod (koněm) a 750m si odklušeš s Ferdou (poníkem). Zvedni celou rodinku a posbírejte celou kolekci zvířátkových medailí. A nebo budeš takový superhrdina a střihneš si sám všechny trasy? (tedy až na dětskou, tam bez malého sportovce to nepůjde).

      HRA O CENY

U nás nevyhrávají jen ti nejrychlejší, ale šanci má každý. Na co se můžeš těšit ve hře o ceny? To zjistíš postupně na FB. Máš se ale na co těšit!    

       KUPUJI OBĚD PRO ZVÍŘÁTKA

V rámci registrace můžeš také zvýšit svůj příspěvek a tím přispět na oběd zvířátkům. Koupit oběd můžeš pro : prase, ovce, kozy, koně, medvídka mývala, králíky, papoušky nebo oslíka.


         PROČ ZROVNA POHÁDKOVÁ ZAHRADA?

Pohádková zahrada je nejen azyl pro týraná a opuštěná hospodářská zvířátka, je to komunitní prostor, kde si lidi a zvířátka vzájemně pomáhají. Toto místo je pro rodiny s dětmi unikátním prostorem pro únik od reality, čímž je především elektronika a ruch města. “Existujeme již pátým rokem, pořádáme různé akce jejichž nedílnou součástí jsou naši návštěvníci a zvířátka zahrady(vítáni jara, čarodějnice, dětský den, Halloween….) Až do letošního jara jsme zvládli vše (krmení, veterinární péči, projekty i rozvoj zahrady) financovat ze vstupného.

Bohužel přišel coronavirus a s ním vládní zákazy a restrikce. Díky tomu zůstala brána Pohádkové zahrady, na jaře a teď na podzim znovu, uzavřena a tím zahrada zcela bez příjmů. Abychom přežili zimu potřebujeme vás a Vaši pomoc. 

Zahrada pořádá programy i pro mateřské školky a pro první stupeň základních škol. I nejmenší si zde užijí přímý kontakt se zvířaty – všechna zvířata jsou ochočena a zvykla na děti, nechají se krmit i hladit. Některá dokonce umí cvičit a předvádět různé triky – osel Rasty umí například aportovat – to vše především díky našim dobrovolníkům, kteří nám chodí pomáhat.

      STARTOVNÉ ZAHRNUJE

 • Originální medaili, elektronické startovní číslo a diplom, hru o ceny
 • Z každého startovného putuje příspěvek projektu Pohádková Zahrada
 • Startovní balíček
 • Náklady na distribuci medailí, výrobu a přípravu
 • Podporu činnosti a myšlenky Rozběháme Česko, z.ú. 

  POŘADATEL   TECHNICKÉ ZAJIŠTĚNÍ


  PARTNEŘI