Virtuální běh pro Světlušku

ROZBĚHALI JSME 5811 SVĚTLUŠEK A VYBĚHALI 723 603 KČ, DĚKUJEME ♥

Zaběhej si kdykoli a kdekoli a rozběhej Česko pro Světlušku
 
�‍♂

       
Ať jsi chodec nebo běžec, pojď s námi pomáhat těm, co na svět hledí jiným zrakem!

“Rosteš s každou překážkou, kterou překonáš!” Symbolické motto letošních Nočních běhů pro Světlušku ve světle letošních událostí dalece předčilo svůj význam a Světlušky se ho drží i nadále. I přes veškeré překážky letos sice vyběhnou v šesti městech, z bezpečnostních důvodů ale v omezeném počtu. Další překážka? Naopak, výzva trhnout nedostižný rekord! Vyběhnout pro Světlušku na pomoc nevidomým a slabozrakým totiž budete poprvé moci i virtuálně. Ve dne, v noci, s čelovkou, nebo bez, zkrátka kdykoliv, kdekoliv a přesně podle vašeho gusta. Stačí si běh trasovat s oblíbenou aplikací a podělit se o screenshot. Zaběhejte si pro Světlušku a rozběhejte celé Česko!
Běhat můžeš kdekoliv od 17.9. do 25.10. 2020
Registrace do 25.10. 15:00
Nahrání výsledků do 25.10. 23:59


Trasy: 2,5 a 5km, děti 500m
Kategorie: běžec, chodec, hendikepovaný, rodina
a srdcař (100% pomáhá, bez medaile)


Startovné 150 Kč
Zahrnuje medaili, startovní balíček, diplom, startovní číslo a příspěvek pro Světlušku. Zvýšit příspěvek můžeš navíc při registraci


Po registraci najdeš v e-mailu startovní číslo
Stejně tak po skončení běhu DIPLOMMedaile, případně další věci ti přijdou poštou do
10 pracovních dnů od skončení běhu
Pohyb si jednoduše změř jakoukoliv aplikací
nebo hodinkami a do 25.10. 23:59 nahraj výsledek
V pondělí 26.10. ve 20:00 sleduj slavnostní vyhlášení

Navíc jsme si pro všechny naše virtuální běžce připravili speciální překvapení. 20. října v 18:00 se na tomto webu odemkne stream koncertu kapely Slza a Václava Noida Bárty. K odemknutí streamu bude potřeba zadat jen vaše startovní číslo.

      HRA O CENY

Na světluščích bězích nezávodíme, hlavní je chuť vyběhnout a pomáhat. Malou možnost výhry ale přeci jen máme! Na konci série budeme losovat tombolu. Hodně štěstí!
Těšit se můžeš na 5x sportovní vak + sportovní čelenka, 3x šperk od Světlušky, 3x svítící zubní kartáček, 4x voucher do Kavárny POTMĚ 2021

       
KOMU DÍKY TOBĚ A DALŠÍM TISÍCŮM DÁRCŮM SVĚTLUŠKA POMÁHÁ?

Báře a jejím dvěma holčičkám jsme přispěli 40.000 korun na osobní asistentku, která je vždy tam, kam nevidomí rodiče nedohlédnou. Paní Eva může navštěvovat kurz obsluhy digitální zvětšovací lupy v hodnotě 10.000 korun, díky níž může i přes těžkou slabozrakost číst knížky a být v kontaktu se svými blízkými. Malému Honzíkovi jsme mohli přispět 15.000 na výcvik čtyřnohé kamarádky Týnky, která mu pomáhá zvládat život s kombinovaným postižením.

Těmto i dalším nevidomým jsme měli možnost usnadnit život a pomoct k větší samostatnosti, a to především díky vám, dárcům Světlušky! Zaběhejte si pro Světlušku a pomáhejte nám i nadále tvořit příběhy vybraných peněz.

UŽ 18 LET POMÁHÁ SVĚTLUŠKA NEVIDOMÝM A SLABOZRAKÝM K SAMOSTATNOSTI

Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým. Už od roku 2003 se ve Světlušce snažíme dělat radost hned dvakrát, a to jak nepřetržitou finanční pomocí zrakově postiženým, tak pořádáním osvětových a zážitkových aktivit pro všechny dárce. 
Shromážděné finanční prostředky do sbírky Světluška rozdělujeme celoročně nevidomým a slabozrakým žadatelům bez ohledu na věk. Už 18 let pomáháme budovat systém kvalitní péče o zrakově postižené skrze organizace, které díky nadační podpoře mohou realizovat své projekty zaměřené například na vzdělávání, vytváření pracovních míst, vývoj nových technologií nebo průvodcovské a asistenční služby. 
Na našich akcích si přijdou na své sportovní nadšenci v rámci Nočních běhů pro Světlušku, milovníci kávy a neotřelých zážitků v Kavárně POTMĚ, hudební fanoušci na koncertě Světlo pro Světlušku i kolemjdoucí, kteří rádi jednoduše přispějí světluškám v ulicích během Sbírkových dnů Světlušky.

      STARTOVNÉ ZAHRNUJE

 • Originální medaili, elektronické startovní číslo a diplom, tombolu
 • Charitativní příspěvek do veřejné sbírky Světluška
 • Startovní balíček plný výhod partnerů 
 • Náklady na distribuci, výrobu a přípravu
 • Podporu činnosti a myšlenky Rozběháme Česko, z.ú. 

  POŘADATELÉ 


  PARTNEŘI

               

  MEDIÁLNÍ PARTNEŘI