Virtuální běh RETRO

 Na počest listopadových oslav Rozběháme Česko v retro stylu!

       
Ať jsi chodec nebo běžec, nazuj jarmilky a svým pohybem pomoz nejen sobě ale i druhým


Vrať se zpátky v čase, zavzpomínej a nebo nasaj atmosféru doby, kterou znají tví rodiče! Staň se soudruhem v šusťácích na desítce nebo vyběhni třeba jako Pat a Mat. Možností je hromada. Hupsni s námi po hlavě do RETRO týdne!
Běhat můžeš kdekoliv od 9.11. do 16.11. 2020
Registrace do 16.11. 15:00
Nahrání výsledků do 16.11. 23:59


Trasy: 2,5, 5 a 10 km, děti 750m
Kategorie: běžec, canicrossař, chodec, rodina, dvojice 
a srdcař (100% pomáhá, bez medaile)


Podporujeme projekt Pečuj doma, který se zabývá pomocí a podporou těch, kteří doma pečují o své blízké. Zvýšit příspěvek můžeš navíc při registrac


Startovné 100 Kč zahrnuje medaili, startovní balíček, diplom, startovní číslo, které ti přijde na e-mail a příspěvek na dobrou věc


Medaile, případně další věci ti přijdou poštou do
10 pracovních dnů po skončení závodu
Nejrychlejší 3 závodnící ve své kategorii
získajíPohyb si jednoduše změř jakoukoliv aplikací
nebo hodinkami a do 16.11. 23:59 nahraj výsledek
V úterý 17.11. ve 20:00 sleduj slavnostní vyhlášení

Speciální soutěž, do které se můžeš zapojit aneb předveď nám, co pro tebe znamená RETRO! Vystajluj se a vyfoť se v pohybu. Svojí fotku pošli na zc.oksecemahebzor@ofni . O nejlepším retroběžci budeme hlasovat na facebooku a získá speciální odměnu :) 

      HRA O CENY

U nás nevyhrávají jen ti nejrychlejší, ale šanci má každý. Na co se můžeš těšit ve hře o ceny? Oblečení rozběháme česko, retro podkolenky, retro potítko, stará kazeta s překvapením, zlatá dobrá kasika - věhlasná retro céčka, nalepovací knír, ale například i voucher na nákup běžecký bot. To vše a mnoho dalšího tě čeká ve slosování startovních čísel o věcné ceny, které proběhne v rámci slavnostního vyhlášení v pondělí 17.11. ve 20:00 na facebooku Rozběháme Česko.

     RETRO ROZCVIČKA

Co by to byl retro běh bez rozcvičky? Takže nasaď jarmilky, obleč červené/modré kraťasy, bilé tričko a v sobotu 14. listopadu v 9:00 se na tebe těšíme! Rozcvičku sleduj na FB Rozběháme Česko.


      ČÁST KAŽDÉHO STARTOVNÉHO DARUJE ROZBĚHÁME ČESKO NA PROJEKT PEČUJ DOMA
Pečuj doma je unikátní projekt, který podporuje pečující doma o své blízké. V rámci Retro běhu se budeme snažit docílit částky 200.000 Kč
Účastí v běhu se tedy staneš spolutvůrcem jedinečného projektu, který bude pomáhat domácím pečujícím a seniorům obzvlášť v této těžké době. Projekt chce co nejrychleji spustit Nouzový plán péče, aby se lidé nemuseli bát, že se o jejich blízké nemá kdo postarat, když budou muset do karantény! S vámi to dáme! 

Kolik pečujících v České republice je? Více než milion… Jsou neviditelní, často nedocenění, jsou unavení. Ale hlavně jsou
naprosto klíčoví a nepostradatelní, bez jejich každodenní péče by český sociální systém během týdne naprosto zkolaboval. Samotná každodenní péče o nemohoucího blízkého je náročná, stresující a nejistota v období pandemie tyto pocity ještě prohlubuje.
Cítíte se vyčerpaní, pociťujete obavy z budoucnosti, jste osamělí? Doléhá na vás současná situace? každý z nás se může na projekt s obrátit prostřednictvím bezplatné poradenské linky pro pečující, kde vám pomohou najít řešení vaší situace. Každý schod, úzká ulička nebo třeba vysoká vana, to vše může být nepřekonatelná překážka…
Komu díky tobě a dalším tisícům dárců Pečuj doma pomáhá? Kolem půl milionu starších lidí žije samo a téměř čtyři pětiny z nich jsou ženy. A nejvíce jsou v této době ohroženy právě osaměle žijící starší ženy. Běžný lidský kontakt, zájem a pozornost je v době izolace to nejcennější, co můžete seniorům nabídnout. A právě o to se nejčastěji starají domácí pečující – ať už je to syn, vnučka, vzdálená sestřenice nebo ochotní sousedé. Pečuj doma podporuje neformální pečující, tedy ty, kteří se starají doma o svého blízkého. Jejich cílem je poskytnout pečujícím komplexní podporu – povzbuzení, radu, informaci, vzdělávání, prostor pro sdílení a individuální provázení, tak, aby byli schopni zvládnout péči doma.

Do podobné situace se může dostat kdokoli z nás.

"Pomáháme třeba paní Aleně, která žije s manželem a dvěma dětmi a pečuje o své rodiče, kteří bydlí ve své domácnosti... „Naši mi volají do práce, někdy i několikrát denně. Třeba kvůli tomu, že se jim rozladila televize, nebo že jeden z nich upadl a potřebují rychle pomoct," říká paní Alena. „Někdy za nimi musím jet i v pracovní době a mám vždycky strach, jak dlouho mi to ještě šéf bude trpět." Paní Alena se obrátila na naši poradenskou linku, kde jsme společně našli řešení její situace a pozvali ji na naši podpůrnou skupinu, která ji pomůže nebýt na starosti sama a sdílet své zkušenosti s dalšími pečujícími."

Za projektem Pečuj doma stojí Diakonie Česká republika.

      STARTOVNÉ ZAHRNUJE

  • Originální medaili, elektronické startovní číslo a diplom, tombolu
  • Z každého startovného darujeme peníze projektu Pečuj doma
  • Startovní balíček
  • Náklady na distribuci medailí, výrobu a přípravu
  • Podporu činnosti a myšlenky Rozběháme Česko, z.ú. 

    POŘADATELÉ 


    BĚŽÍME PRO